OsomToma DvelyteComment

Užtepėlių žiemos pasaka

OsomToma DvelyteComment
Užtepėlių žiemos pasaka

Atvyko pas mane svečių. Iš Ustukių Malūno. Visi išsipustę ir vienas už kitą smagesni. Puikavosi kiek kas gali su savimi atsinešti gėrybių.Užeina pirmas, visas drūtas, grikių traputis, Pats sau pasivadinęs:

uztepeles, nomnom.lt

Su savimi atsinešė receptą: 200 g virtų baltųjų pupelių, lengvai apkeptų kokoso aliejuje su smulkinta česnako skiltele. Tuomet kartu su Zatar prieskoniais (šaukštas), tahini (šaukštas), baltųjų pipirų ir rožinės druskos žiupsneliu bei citrinos sulčių šlakeliu sutrintos trintuvu. O jau petražolių - kiek širdis geidžia, - prasitarė Pats sau. Tada kur buvęs kur nebuvęs, išlindo sau ryžių traputis Apžora.

uztepeles, nomnom.lt

Palauk, palauk,- jis sunerimęs. Aš tai tikrai daugiau, drūčiau galiu, nešu Jums kalną naudingųjų nesočiųjų riebalų rūgščių, - ir pyškino receptą: 100 g (šaltame vandenyje išmirkytų ir nuplautų) graikinių riešutų, keli griežinėliai baltojo svogūno, žiupsnelis penkių pipirų mišinio, rožinės druskos, šaukštas šviežios citrinos sulčių, smagiai į užtepėlę pavirtusių trintuvo pagalba. O ant viršaus dar šoktelėjo virto burokėlio griežinėliai, šaukštelis linų sėmenų aliejaus ir kalendros lapeliai. Tuomet į kovą stojo, kryptingai nusiteikusi Strėlikė:

uztepeles, nomnom.lt

Va tai jau aš, aš tai tiesiai į dešimtuką, - porino ji. 100 g (šaltame vandenyje išmirkytų ir nuplautų) anakardžių riešutų, penkios puselės saulėje džiovintų pomidorų (išmirkytų bent 30 min. vandenyje), šaukštelis džiovinto baziliko, žiupsnelis rožinės druskos ir opt į trintuvą. Morkų lazdelės reguliuoja kryptį, o šiltame kokoso aliejuje išmaišyti čili pipirų milteliai - stiprumą. Ir tik įpusėjus kovai, įžengia ryškusis kukurūzų traputis Taikdarys: Nebesipeškit Jūs, vat aš ramus, taikus, gražus, su cinkeliu:

burokeliu uztepele, nomnom.lt

200 g virtų avinžirnių, skiltelė česnako, didelis virtas burokėlis (arba keptas orkaitėje), žiupsnelis pipirų, rožinės druskos ir didelis žiupsnelis rūkytos paprikos miltelių. Didelis šaukštas šviežios citrinos sulčių, dar tiek pat tahini. Viską sutrinam, o ant viršaus lai ramiai sau tango šoka kepintos pinijos. Bet tai ką Jūs, atlėkė tuomet grikių traputis Pac-Man ir hasta la vista trapučiams. Amt ir nebėra:

uztepeles, nomnom.lt

O Pac-Man, tai jau mano mėgstamiausias veikėjas: 100 g karijų riešutų, šešios didelės (medjool) datulės (gerai nuplaukite), vienas espresso šotukas (atvėsintas), į valias cinamono ir sutrinam viską.

Eina sau..nom!