Ten kur vasara spardosi ilgiau
vasara.nica1
vasara.nica1

Mano trumpų, 3 dienų vasaros atostogos, taip pat trumpai ir paprastai.

Tai nuo pradžių..bėgti ten, bėgti šen, parašyti tą ir parašyti aną, jau jaučiau kaip po truputį, po truputį mano miela sąmonė išvažiuos atostogų. Tai, kol taip neatsitiko, tariau sau: viskas, susikraunu kuprinę ir lekiu pas savo draugę į Nicą. Ne tik tariau, aha, taip ir padariau.

Ir va, kaip mane pasitiko. Taip, ir aš sau pavydžiu, gaivut gaivutėlis smūčikas, mm..

Tuomet bla bla bla, liežuviai nenustoja plakti istorijas, kurias išgyvenome ir jau taip laukėme viena kitai papasakoti. Aišku šmaukšt rūbus į šoną, bambas į priekį ir Saule, imk mus ir degink iki kaulų gilumų. Ir tikrai, kaip paprašėm, taip ir padarė, odos spalva keitėsi ne dienomis, o minutėmis. Oho, saulės badas tikrai nieko gero, kūnas tuomet nežino ribų ir šlemščia jos kaitrą, kaip siurbėlė.

Kuomet žinai, kad turi labai nedaug laiko kartu, kiekviena sekundė tampa ypatinga. Kalbos apie viską ir apie nieką - baisiai prasmingos, juokas ypač garsus, o ašaros ypatingai tyros. Viskas viename, virtinė emocijų.

Jūs net neįsivaizduojate, koks tai neaprėpiamas malonumas, kuomet tu kasdien plaki smūčikus pati ir vat vieną dieną to daryti nereikia. Fantastika! Į smūčiką sugulė bananas, nektarinai, špinatai, migdolų pienas, o ant jo užgulė Goji uogos, žiedadulkės ir kokoso drožlės. Nomnom, saudemgud.

Na, aišku, jei Jūsų draugė negyvena Nicoje ir Jums negali paruošti tokių grožybių, yra kur galima užsukti tai padaryti.

Viečikė vadinasi So Green (adresas: 11 Place Masséna, dirba nuo 9 iki 20:00). Na, bet ten...salotų rojus, man ten tikrai negalima eiti, nes aš tiesiog negaliu sustoti, noriu viską išragauti. Salotos nėra paruoštos, jų ingredientus renkatės Jūs patys, pagrindą, padažą, viską. Jami, tikras skanumėlis. Nereikia pamiršti ir šviežiai spaustų sulčių. Aš kaip visada - žalias žalias išsirinkau.

Na, o kadangi manau viešėdami Nicoje, būtinai nuvyksite ir į Monaką, tai ten greitus ir sveikus priešpiečius rasite - Eat.Juice (adresas nenurodytas, bet čia rasite jų FB paskyrą). Skanavom ir sriubos ir įvairių gėrybių pagamintų iš daržovių ir kruopų. Man patiko. Labai patiko ir Kombuča, kuri kažkodėl į kadrą nepapuolė, nes su ja linksma, kiki kaka, išžygiavom abi iš pietavimo zonos :)

Beieškodama Eat.Juice adreso užmačiau ir ICI (adresas: 3, Av St Charles, www: ici-saladbar.com), tai taip pat salotų baras, bet kadangi ten nespėjau apsilankyti, tai tuomet turėsite padaryti Jūs ir papasakoti man įspūdžius :)

Na, o jei norite labiau fensi salotų galite nubėgti ir į Maya Bay(adresas:24 Av. Princesse Grace, Monakas).

Prieš važiuodami į Monaką, nepamirškite sustoti ir pasivaikščioti Eze kaimelyje, o ten sustoti Parfumerie Fragonard (158 Avenue de Verdun, 06360 Èze) prisiuostyti gniaužiančio kvapo rožių kvepalų ir pamatyti savo akimis, kaip jie gaminami.

Na ir aišku nereikia pamiršti nuostabaus gėrybių turgelio Nicoje. Kiek ten visko, vajėj, net akys raibsta. O tas faktas, kad prasibėgiojus po Nicos pakrantę, permirkus prakaitu ir ištroškus labiau nei labai, tame pačiame turgelyje tau pasiūlo šviežiai supjaustytų vaisių, tai oj. Gyventi gera!

Gražų sendaikčių turgelį galite rasti ir Kanuose, pas Nicos kaimynus. Draugei rūpėjo visokie blizgučiai, ji mano gražioji šarka, jai labai patinka gražūs, išpuoselėti daiktai, daikčiukai. 

Sustok akimirka žavinga!

Paskutiniuosius mano trumpų atostogų pusryčius valgėme stebėdamos tarp žemės ir dangaus paskendusį eismą.

Dar liko ten daug  vietų, kuriose noriu apsilankyti ir išragauti jų gėrybių, bet tai jau kitam kartui. O dabar tariu didelį ačiū savo draugei, kuri mane priėmė ir leido pailsėti net pačiai nuo savęs. Ačiū Tau, Violeta.

Iki kito karto mielieji, būkite sveiki!

:*