Švara

Švara

Vilnius - Klaipėda. Įlipu į autobusą. Parodau bilietą. Atsisėdu. Nusirengiu paltą. Apsikabinu kavą. Susirandu Clementine'o list'ą. Play.

Į save grįžtu po gerų penkiolikos minučių. Sunku paaiškinti, kur mane nuneša ši muzika, bet visada jaučiuosi labai gyva ir pilna jausmų. Visai nedaug, tik keturios valandos ir galėsiu apkabinti savo pamario šeimą. Buvau suplanavusi lauktuvių nuvežti naminio tofu ir okaros sūrelių, bet įsisukusi į šventinę mėsmalę viską pamiršau šaldytuve.

Patogiai įsitaisau kėdėje ir leidžiu mintims plaukti. Metų sandūra visada turėjo šiek tiek magiško prieskonio, pamanau. Vaikystėje, pietų miegas Naujųjų sutikimo išvakarėse būdavo nepakeliama našta - juk širdis spurdėjo kaip pašėlusi - laukdama tų Naujųjų, kurie, dar neaišku kodėl, bet viliojo, kaip musę medus. Ir štai vėl, vėl vartome emocinę knygą, kurioje randame švarų baltą lapą. Tiek daug į jį norėsime parašyti! Pirmiausiai dailyraščiu, apgalvodami kiekvieną raidelę, išmyluodami kievkieną štrichą, vėliau kiek skubėdami - trinsim, braukysim, bandysime perrašyti ir puslapiui pasibaigus, staiga sustosime. Skaitysime. Vėl ir vėl. Šypsosimės, baksnodami į kreivas raides, kartu ieškodami atsakymų, kodėl nepavyko tiesiai, lengvai ar taip, kaip planavome. Galiausiai suprasdami, kad kiekviena dėmė, kiekvienas kreivas sakinys yra unikalus ir tik mūsų. Vėl su nekantrumu lauksime švaraus lapo, nes jame neva jau tikrai mokėsime elgtis švariai. Ha. Nė velnio! Svarbiausia išlaikyti švarią sielą. Nepurvinti jos melu, pavydu ir pykčiu. Puoselėti ir puošti, vaišinti džiaugsmu ir girdyti meile. Švęsti gyvenimą priimant visus jo kaprizus ir pipirus. Nusičiaudėti ir vėl švęsti, nes tai, kas geriausia, ne visada ateina savaime suprantamais būdais. Dažnai tenka nusitarkuoti nagus. Bet jie visada atauga.

Laimingų Naujųjų metų ir švarių minčių! Indrė

Gamindami Tofu, pasigaminame ir sojų pieno, kurio galime atsidėti ir naudoti ruošiant pusryčių košę.
Gamindami Tofu, pasigaminame ir sojų pieno, kurio galime atsidėti ir naudoti ruošiant pusryčių košę.