OsomToma DvelyteComment

Ruduo, pabūk su mumis, dar akimirką..

OsomToma DvelyteComment
Ruduo, pabūk su mumis, dar akimirką..

"Kuo daugiau žmonių, laimingų ir sočių, išeis iš Tavo namų, tuo laimingesnė būsi ir Tu."Visatos dovana - Viktorijos žodžiai pasakyti man, bet puikiai tinka ir Jums visiems

Kurkite akimirkas, kurias norėsite pakartoti dar ir dar kartelį. Gyvenkite jose, užuoskite jas, būkite jose, čia ir dabar. Neatidėliokite nieko rytdienai, pasigrobkite visą visatos gėrį kasdien, jis skirtas Jums, mums, visiems. Visiems užteks visko, užteks vietos po saule. Būkite šviesa, kurią norite matyti kasdien ir Jums neliks nieko kito, kaip tik matyti šią šviesą aplink. Jūsų gyvenime atsiras tokie patys šviesūs žmonės, kaip ir Jūs. Ir atminkite, kad pyktį ir pavydą visada išgydo tik meilė. Todėl pykčiui visada atsakykite meile.

Gražus šeštadienis ir jo istorija - paprastai..

Na, tai aišku nebūtų visas pulkas merginų, jei jos nekikentų, nešoktų, nedainuotų ir nesifotografuotų.

Paskutinį kartą taip spardėmės vasaros ritmuose su Indre, ar prisimenate kokius gražius vėrinius mums vasara buvo suvėrusi? Vasaros bižuterija..

Na, o šiandien aš grožėjausi rudens vėriniais. Visos rudens gėrybės, obuoliai, slyvos, šakninės daržovės, auksiniai lapai, alsuojantis ežerų vanduo. Gamta iš lėto pasikloja sau patalą žiemai, mes ruošiame skanumynus žiemai, vis dažniau kuriame šilumos ritualus namie, užsidegame žvakes, įsispiriame į nutriušusias, bet taip išsiilgtas šiltas šlepetes. Šiandien garbę norėjau atiduoti didingajam moliūgui. O taip, iškart pagalvojate apie moliūgų sriubą, na kas jos nemėgsta? Bet.. su moliūgu galime sugroti dar begalę skanių patiekalų. Keletą iš jų netrukus Jums parodysiu.

Sau į pagalbą pasikviečiau savo sesę ir jos draugę. Lauke čilino sukritę, kam kur papuola, rudens nugalėti medžių lapai, žvakės puikavosi, kad vėl gali spragsėti, o namai pakvipo cinamonu, gvazdikėliu ir muskatu.

Patikėkite manimi, iš šio didžio puikuolio galima tiek visko prigalvoti, kad man vienos dienos tikrai neužteks. Todėl jis dar ilgai puikuosis mano virtuvėje. Na, o dabar sukluskite humuso mylėtojai. Humusas su moliūgu? O taip!

Moliūgas net ir virtas ar keptas išlaiko begalę savo turto, mums svarbaus antioksidanto vitamino A, gausybę skaidulų ir superinių angliavandenių. Moliūgui - taip!

Šaltėjant orams salotas valgome gal ir rečiau,  nes norime kažko šildančio ir jaukaus. Kodėl tuomet nepabandžius šiltų salotų? Salotų pagrindas tebūnie visada žaluma ir daug jos, na, o visa kita gali būti ir šilti skanumynai. Puikus pavyzdys Jums bus karamelizuoto moliūgo salotos.

Kol rudeninė granola kepė orkaitėje ir kvapnusis moliūginis pyragas - kleckius taip pat, aš savo gražiosioms damutėms paruošiau šiltos rudeninės chai latės. Taip, tai ta pati Jūsų mėgstama arbata su pienu (avižų), tik, kad ji dar labiau kvepėtų rudeniu, šildant pieną, paskaninau jį muskatu, gvazdikėliais ir cinamonu.

Per labai trumpą laiką galima pasiruošti ir mmm, labai gardų, maistingą ir sotų moliūgo troškinuką. Vėl, visa paslaptis prieskoniuose, o jų, šiame patiekale tikrai netrūksta.

Na, o tai kaip ten viskas su tuo pyragu?? Manau, kad jo labiausiai visi ir laukiame :) tai tikrai neįprastas pyragas, jau vien dėl to, kad jis toks ale beformis. Na, bet vargšiukas, nenuvertinkit jo iškart. Jį verta kepti jau vien dėl puikaus aromato, kuris pasklinda namuose. Idėja!! Jei laukiate mylimo žmogaus, šeimos ar viso būrio draugų - būtinai kepkite šį pyragą prieš pat jiems ateinant. Mmm, kuomet pravers duris - jie iškart supras: Aha, čia tikrai gyvena laimė :)

Rudeninė moliūgo granola su šokoladu (pusryčių traškiai :) ) taip pat jam nenusileidžia aromatu, tik jos tikrai užteks ilgiau, nes svečiai tik užuodę pyragą, jį sušlemš per kelias akimirkas. Granolą uždarykite ir pasilikte sau :)

Tos dvi kvaksės mano namus šiandien praskaidrino jaunatvišku juoku ir džiaugsmu, ki ki ka ka, be perstojo. O man kas, man gera. Laimingi kiti - laiminga aš.

Su didžiu malonumu nešiau joms ragauti to skaniojo kleckiaus su kokoso šerbeto ledais..

Po visų patiekalų gaminimo ir ragavimo, aš tikrai pavargau, bet taip skaniai ir maloniai. Puptelėjau užpakaliuką ant rudens pakloto lapų kilimo ir įsikniaubiau į kleckinį pyragą. Mmm..šeštadienis šiandien buvo skanus, tikras, mielas, šiltas, jaukus. Gyventi gera! Skanaus!