Pavasari, labas.

Pavasari, labas.

Ar tikrai mums reikia tos ekstra valandos paroje, tos papildomos dienos savaitėje, ar tikrai mums reikia 61 sekundės?

Neturiu laiko, esu labai užsiėmęs, turiu daug darbų, veiklos, negaliu, vėliau, ne dabar - jau tapo normalu ir banalu, kaip atsakyti į klausimą "Kaip gyveni?" - "Gerai!". Aš visiškai ne išimtis, labai dažnai "pagaunu" save tai darydama. Todėl būsiu išimtis tuo, kad aš noriu keistis. Juk laikas toks reliatyvus, mūsų planetoje jis sukasi vienu ritmu, o kitose jau kitu, bet visi esame toje pačioje visatoje, toje pačioje valtyje. Apie tai mane privertė susimąstyti vienas straipsnis, kurio antraštė ir buvo tas mūsų prakeiktas šių laikų "bizines". Mes jo kaliniai, bizi ten, bizi šen. Bet jei jau esame tokie bizi, tokie svarbūs ir reikšmingi, ir mokame susikurti sau tiek veiklos, tai kodėl, rupūs miltai, nemokame susikurti ir laiko, kuris nebus bizi, kuris bus sau, artimiems, draugams ir gyvenimui? Jei jau mokame būti tokiais bizi, tai pabandom išmokti ir pasakyti sau: "Velniop! Šiandien pasikraunu visą maišą geros nuotaikos ir lekiu prie jūros!" Nesvarbu, kad lyja, sninga ir jūra siautėja, kaip po uragano, svarbu, kokie mes patys akistatoje su ja.

Toks ir buvo mano tikslas, kuomet praeitą savaitę atvykau į Vilnių - išmokti atrasti laiko.

Tie, kas pažįsta mane, žino, kad jei jau leisiu kažkam apsigyventi mano galvoje, tai būtinai tai taps realybe. Todėl manęs ir nesustabdė tai, kad lėktuve sugebėjau pasigauti kažkokį briedą ir mano viena akis susirgo. Iš Vilniaus į Palangą turėjau vairuoti taip taip, su viena akimi. HA! Na, ir kas!

Prieš kelis metus susirgusi tikrai rimčiau nei akies uždegimu, perskaičiau vieną straipsnį skirtą ligoniams. Straipsnio tiklsas buvo paskatinti ligonius nusiraminti ir nebekaltinti savo kūno, kad jis mus reguliariai nuvilia, ypač rimtai susirgus. Juk taip darome labai dažnai. Oi, mano organizmas toks silpnas, oi ir vėl susirgau, oi ir vėl negalėsiu nueiti į darbą, oi ir vėl mano kūnas mane baudžia už tai, kad nesaugojau savęs. Na, o iš tikrųjų niekas nieko nebaudžia. Atvirkščiai - susirgus, mūsų organizmas mus gina ir daro viską, kad greičiau pasveiktume. Todėl ir karščiuojame, neturime jėgų, tam, kad sustotume, pailsėtume ir leistume organizmui atlikti savo darbą - išgyti. Vietoje pažertų kaltinimų savo kūnui, turėtume jam pasakyti ačiū, už tai, kad mus taip saugo. Pasakyti ačiū už tai, kad mūsų dūšia turi kur gyventi ir džiaugtis kasdieniais malonumais ir ne tik. Kuomet tai supratau, pasidarė daug aiškiau, kodėl kadaise sunkiai susirgusi taip nusilpau, kodėl atrodžiau visiškai nepanaši į save, netekau daug svorio ir jėgų. Sirgau po savo širdimi nešiodama antrąjį kūdikį. Taip. Ačiū, Tau mano kūne, kad taip adekvačiai paskirstei savo jėgas, jas atėmei iš manęs, bet užtat išgelbėjai mano dukrytės gyvybę. Ačiū.

kelias link jūros,nomnom.lt
kelias link jūros,nomnom.lt

Nors ir jūra siautė, sesė keikėsi visais įmanomais F žodžiais, aš vistiek tai padariau. Ką? Dar būdama Norvegijjoje ir planuodama kelionę Lietuvon, turėjau labai gražią viziją galvoje - aš po laaabai daug laiko vėl eisiu savo žemės pajūriu, aš žengsiu kopomis, aš jausiu mano jūros kvapą, aš ją matysiu! Ir nors tai truko vos kelias akimirkas, man to užteko sklidinai. Šypsotis lietuje ir gyventi savo svajonę.

sapnų kelias,nomnom.lt
sapnų kelias,nomnom.lt

Šis įrašas yra skirtas pasveikinti pavasarį. Tą nuostabų atgimimo laiką. Atgimsta gamta, o kartu su ja ir mes. Po žiemos miego norime maitintis sveikiau, judėti dažniau, daugiau laiko praleisti gamtoje. Taip ir padarykime. Taip, kaip mokame priimti visus metų sezonus, mokėkime priimti ir visus savo gyvenimo sezonus, visus ups ir downs. Nieko nėra amžino, todėl džiaukimės viskuo čia ir dabar.

ananasų sultys,nomnom.lt
ananasų sultys,nomnom.lt

Jau turbūt daugelis pradėjote skaičiuoti mėnesius ir iki vasaros "bikini sezono". Prasidės valymo dietų bumai, sulčių detoksai ir t.t. Nurimkime. Viskas pamažu. Jei norite sulieknėti, ar sustiprinti sveikatą - nedarykite visko iškart. Po vieną žingsniuką, bet svarbu pirmyn. Tarkime, pirmiausia keičiame pusryčius į sveikesnius, po kelių savaičių priešpiečius ir taip toliau. Atminkite, kad kiek laiko užtruko "susilipdyti" tam, kas esate šiandien, tai gana daug laiko užtruks ir kol sulipdysite save į kitą siluetą.

Šaldytos kviečių daigų sulčių širdelės. Įsimeskite po vieną į žalius kokteilius.
Šaldytos kviečių daigų sulčių širdelės. Įsimeskite po vieną į žalius kokteilius.

Viskas yra labai paprasta, taip, kaip ir su šiukšlių dėže. Ar pastebėjote šį niuansą? :) Aš tikrai taip. Kiekvieną kartą, kuomet pakeičiu šiukšlinės vietą po kriaukle, iš kairės pusės į dešinę arba iš dešinės į kairę, kiekvieną mielą kartą įvyksta tie patys feilai. Na, taip, primetu šiukšlių visai ne į šiukšlių dėžę. Mes, mieli žmonės, esame tikri įpročių rinkinukai. Nesakau, kad jų nereikia. Žinoma, kad reikia, jie mums suteikia saugumo jausmą, jų pagalba net galime nuspėti ateitį, pvz. tikrai žinome, kad ryte nubudę valysimės dantis :) Svarbu yra tai, kokie tie įpročiai. Jei jie kenkia mūsų sveikatai ir gerovei, hmm, belieka tik vienas dalykas. Programavimas. Tam, kad perrašytume senus įpročius naujais, tereiks pakankamai dažnai tai padaryti. "Rašai" naują įprotį (neatsisakant senojo) ant viršaus tol, kol senojo nebesimato. Viskas skamba labai aukštomis materijomis, bet iš tikrųjų viskas yra labai paprasta. Lygiagrečiai kaip ir su šiukšlių dėže, kol mano ranka ir pasąmonė suvokė, kad po paraliais, ta dėžė dabar jau tikrai dešinėje spintelės pusėje, o ne kairėje - nuo tos dienos mano spintelė žėrėjo švara.

Tamsus šotukas/sultys: gniūštė petražolių, apelsinas, norimas kiekis imbiero šaknies. Šviesus šotukas: prieskoninis, daržinis builis, citrina be odelės, keli salotos lapeliai, aistros vaisius. Šotukų negalima gerti sergantiems kepenų ir inkstų ligomis. Sveikiems žmonėms, užteks po 1-2 šotukus per savaitę.
Tamsus šotukas/sultys: gniūštė petražolių, apelsinas, norimas kiekis imbiero šaknies. Šviesus šotukas: prieskoninis, daržinis builis, citrina be odelės, keli salotos lapeliai, aistros vaisius. Šotukų negalima gerti sergantiems kepenų ir inkstų ligomis. Sveikiems žmonėms, užteks po 1-2 šotukus per savaitę.

Vasaris buvo labai įdomus mėnuo. Galėjau skaityti tai ką noriu, o ne tai, ką reikia, t.y. nereikėjo skaityti krūvos tyrimų studijoms (tai teks vėl daryti kovo mėnesį :) dem ). Visos knygos jau laukė išsišiepusios, kaip kokie patys riebiausi ir saldžiausi gardumynai, kuriuos norėjau praryti. Dar, žinoma, prisidėjo įvairios mėnulio fazės, kurios įdomiomis taktikomis bandė išjudinti mano vidinį pasaulį. Savianalizė buvo pagrindinė vasario tema po mano stogu. Pamačiau įdomių dalykų, kurie gyvena mano tvirtovėje. Sužinojau apie vieną reiškinį, vadinamą pseudosaviverte. Pasiekimais grįsta savivertė yra pseudosavivertė, o ne nuoširdus jausmas! Išrėžė man tiesiai į akis David D. Burns, M.D. knyga "Geros nuotaikos vadovas". Aha, įdomu. Tuo metu prisiminiau pokalbį su vienu žmogumi, kuris man sakė: aš jiems visiems "nušluostysiu nosis". Aha, nušluostysi, o kas tada? O kas būtų, jei niekas nematytų to, ka darai, dėl ko dega Tavo širdis, jei niekas nematytų Tavo darbo rezultatų? Ar ir toliau tai darytum? Kam šluostytum nosį tuomet? Sau.

Apelsino, burokėlio, saliero kotelių ir imbiero sultys.
Apelsino, burokėlio, saliero kotelių ir imbiero sultys.

Nei meilė, nei pripažinimas, nei draugystė, nei sugebėjimas palaikyti artimus ir nuoširdžius santykius nė per nago juodymą negali prisidėti prie giluminio savo vertės pajautimo. Jūsų savijautą lemia tik tai, kaip Jūs pats vertinate save. (David D. Burns, M.D.)

Kviečių daigų, kiwi ir obuolio sultys.
Kviečių daigų, kiwi ir obuolio sultys.

Ta perpildyta ir išsemta tema apie meilę sau pačiam. Saviugdos knygos, nuo kurių lūžta lentynos. Ar jos padeda? Ar mes jau mokame mylėti save ir būti savimi? Ar atradome save? Na, jei padėtų, turbūt nebūtų išleista vis daugiau knygų šia tema. Reabilitacijos metu buvau supažindinta su mindfulness, o po poros metų universitete gavau straipsnio, kurį turėjau parašyti, temą, aha, mindfulness. Bet į viską reikėjo pažiūrėti nusiėmus akinius, kuriuos susikūriau išbandydama mindfulness kursą. Turėjau pažvelgti į tai vaiko, tik pradėjusio matyti pasaulį, akimis. Na ir ką sužinojau? Na, tai aišku, visus už ir prieš. Kaip ir su kava. Tai galima ją gerti ar ne? Vienas tyrimas grindžia takelį, kad galima, kitas, kad negalima. Taip ir linguriuoji kaip švytuoklė, nuomonių, taisyklių ir "must do or not" aparate. Todėl dažniau pasitikiu savo intuicija, ir labai dažnai dvejonėse atsakau sau: Toma, trust your gut!

Morkų, ananaso, citrinos ir čili sultys.
Morkų, ananaso, citrinos ir čili sultys.

Taip! Jei Tau reikia saviugdos knygų, tai ir skaityk, nereikia - neskaityk. Nori atrasti save - na, tai ieškok. Kiekvieną rytą turime šią puikią galimybę. Neužstrikime. Jei nepavyko, tai nepavyko, tai pamoka, tai atradimas, tai nauja galimybė viską padaryti kitaip.

Agurkų, greipfruto, saliero kotelių ir kiwi sultys su šlakeliu medaus.
Agurkų, greipfruto, saliero kotelių ir kiwi sultys su šlakeliu medaus.

Grįžtam prie sulčių, gyvenime svarbu balansas :) Visas sultis pavaizduotas nuotraukose spaudžiu lėtaeige sulčiaspaude. Jas geriausia gerti tuščiu skrandžiu, ryte. Ne valgant ir ne po pietų ar vakarienės. Natūralias sultis visada gerkite atskirai. Tinka ir keliolika minučių prieš valgį, bet ne valgio metu.

Sauja šaldytų spanguolių, keli gabaliukai šviežaus ananaso, šaukštas chia sėklų, stiklinė avižų pieno. Paskaninimui tinka medus, kokoso drožlės.
Sauja šaldytų spanguolių, keli gabaliukai šviežaus ananaso, šaukštas chia sėklų, stiklinė avižų pieno. Paskaninimui tinka medus, kokoso drožlės.

Manau, kad pastebite, jog vyrauja ryškios spalvos. Ryškios vaisių ir daržovių spalvos išduoda, kad ten yra kažkas naudingo ir gero. Ateik ir suvalgyk mane, kviečia savo ryškumu.Ir šis kvietimas tikrai nėra apgaulingas, už ryškių vaisių ir daržovių spalvų stūkso stiprūs antioksidantai, kurių mums reikia kasdien.

Išspaudus meliono, saujos špinatų ir citrinos sultis, sumaišykite jas su kokoso pienu ir ledukais. Jami niami, koks skanus kokteilis.
Išspaudus meliono, saujos špinatų ir citrinos sultis, sumaišykite jas su kokoso pienu ir ledukais. Jami niami, koks skanus kokteilis.

Laikas praleistas Lietuvoje, kaip visada, buvo stebuklingas. Nieko negaliu padaryti, man stebuklai yra kiekviena kasdienė staigmena, popt iššokusi tiesiai prieš mano akis. Man taip smagiau gyventi, tikint, kad niekas nevyksta be priežasties, viskas turi savo prasmę ir savotišką magiją. Na, pavyzdžiui, kaip ir visai netikėtai priėjusi ir pasilabinusi ilgai nematyta klasiokė, kuomet stovėjau gatvėje, vargau bandydama sutvarkyti pastrigusią taxi iškvietimo programėlę, o man ir sesei reikia spėti į spektaklį. Na, ir aišku, kad būtų įdomiau, mano telefono sąskaita buvo visiškai tuščia. Tai va taip, popt, gatvėje iššoka klasiokė ir iškviečia mums taxi.

Ciberžolės šaknies, apelsinų ir citrinos sultys.
Ciberžolės šaknies, apelsinų ir citrinos sultys.

Stebuklingi buvo ir žmonės, sutikti knygų mugėje. Malonūs, nuotaikingi ir kiekvienas su krepšeliu gražių žodžių ir atsiliepimų apie Renatos Ničajienės knygą, mūsų visos komandos puikų darbą. Ačiū Jums visiems, kurie nepatingėjote ateiti ir pasidalinti savo geromis nuotaikomis su mumis.

Raukšlėtojo meliono, drakono vaisiaus, citrinos ir baziliko lapelų sultys.
Raukšlėtojo meliono, drakono vaisiaus, citrinos ir baziliko lapelų sultys.

Ne mažiau stebuklingas buvo ir mano krikštas gongų maudynėse. Mano nuostabioji Indruškė padovanojo man šią galimybę, nuostabiai šiltą ir jaukų vakarą Pranciškonų rūmuose, užsiklojus gražiomis emocijomis, kartu su pilnai kambarį užpildžiusiais žmonėmis, klausytis dar niekada man negirdėtų gongų garsų. O, dangau. Verta išbandyti. Kiekvienam? Na..Labiausiai tiems, kurie nori susitikti savo baimes, patirti tai, ko niekada nepatyrė, negirdėjo, nejuto. Man tai buvo vau vau. Gongų garsai yra stiprūs ir įsiskverbia į kiekvieną Tavo ląstelę, todėl jų garsas gali daugelį ir išgąsdinti. Man? Man ši baimė buvo tikras atgimimas. Klausantis jų garsų aš jaučiausi lyg plaukčiau audringoje jūroje. Prieš akis iškilo sodriai mėlynos spalvos bangos, kurios mane nešė į nežinią. Tą nežinią, kurią jaučiau paskutines savaites. Jausmą, kurį turėjau giliai širdyje kasdien, pabundant ir užmiegant. O kaip viskas bus? Ar man pavyks? Ar aš pajėgsiu pasiekti tai, ką užsibrėžiau? Ir atsakymas buvo ryškesnis už ryškų. TAIP. Aš galiu. Aš viską galiu. Kaip ir gongų maudynių antraštė ir sako: nerk į save. Panėriau, pamačiau - nugalėjau!

Burokėlių sulčių, banano ir kiwi kokteilis su moliūgų ir chia sėklmois.
Burokėlių sulčių, banano ir kiwi kokteilis su moliūgų ir chia sėklmois.

Jau nuo bakalauro studijų laikų man teko dažnai skraidyti gražiuoju keliu Vilnius-Oslas ir atgal. Todėl kelionės lėktuvu, iš baimės aukščiui virto į gražų ir visai nebaisų pomėgį. Ir vėl tas programavimas. Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją. Skristi man vistiek reikėjo, todėl turėjau pamiršti savo baimę. Susidraugauti su ja. Taip užgimė svajonė - žūtbūt noriu pamatyti, kaip viskas atrodo sėdint lakūno vietoje. Atsisėsti šalia lakūno ir nors akimirkai pajusti koks tai jausmas. Visada lipdama į lėktuvą smalsiai žiūrinėju, kaip atrodo ta svajonių vieta. Na, ir aišku, ji dažniausiai būna visiškai uždara mano akims. Bet tik ne šį kartą. Skrydžio metu iš Vilniaus aš sėdėjau šalia lakūno! Nuostabu, ar ne? Tik yra keli niuansai. Tas lakūnas buvo taip pat keleivis, kuris sėdėjo šalia manęs. Tai, kad jis lakūnas, sužinojau, kuomet jis užklausė kokią knygą aš skaitau ir mes besileidžiant lėktuvui kalbėjome apie viską ir apie nieką. La la la. Iš tos laimės padovanojau jam Gero maisto dienoraštis naujausią knygą ir palinkėjau daug sveikatos! O jis net nenutuokia, kad išpildė mano svajonę.

palangos tiltas,nomnom.lt
palangos tiltas,nomnom.lt

Linkiu Jums visų svajonių išsipildymo, būkite kantrūs, išlaukite kol ateis laikas joms pasirodyti scenoje. Tikėkite savo intuicija, savo galiomis nutapyti šį pasaulį gražiomis spalvomis. Gražaus Jums pavasario!

Everything you want's a dream awayAnd we are legends every day

Everything you want's a dream awayUnder this pressure under this weightWe are diamonds taking shape