Norma ir Prabhu #2. San Francisco!

Po kiek aštrokos pirmosios vakarienės San Francisco bei vietinių komikų vakaro, iššaušo ir pirmasis rytas viename didžiausių JAV uostų prie ramiojo vandenyno. Prabhu minėjo, kad atvykus į miestą naktį ir po ilgos kelionės, jautėsi pavargęs, bet viską nustelbė ir jėgų suteikė gražus ir ankstyvas rytas:

- Pasakysiu atvirai, turėtum pavydėti, oras nuostabus, saulė kaitina, išsiregistravau iš viešbutuko, palikau savo tašę saugoti Normai. Maikutė, striukytė lengva, pasiėmiau mažesnę kuprinę, vandens buteliukas ir su žemėlapiu Prabhu sau traukia,- išdidžiai porino jis.

IMG_0381.jpg

Diena prasidėjo San Francisco tramvajų išbandymu. Įšoko sau visas laimingas ir saulės apšviestas Prabhu į pirmąjį pasitaikiusį. Su savimi turėjo tik penkis dolerius, pasirodo su tiek jis ten negalėjo apsieiti, todėl opt iššoko lauk, nubėgo išsiimti grynųjų ir laukė sekančio tramvajaus.

IMG_0382.jpg
IMG_0383.jpg
IMG_0384.jpg
IMG_0389.jpg
IMG_0386.jpg

Visas energingas, mat pamėgo skrudintą duoną su riešutų sviestu ir bananais, kurią ir apturėjo pusryčiams.

Pro akis praleido dar vieną tramvajų, todėl nutarė žygiuoti palei bėgius ir jei pravažiuos dar vienas tai šoks į jį, jei ne tai ne,- motyvacijos nepraranda Prabhu. Ir turbūt kelis šimtus kartų pakartojo koks nuostabus tądien buvo oras, dar kitaip jo užvadintas - pasakisimo, oras pasakisiiimooo!

IMG_0385-1.jpg
IMG_0387-1.jpg
IMG_0388-1-e1480365006739.jpg

Ir yes, įšoka į tramvajų dar kartelį! Kur jis turi važiuoti net nenutuokiu, bet aš tiesiog važiuoju ir žiūrėsiu link kur pasisuks mano diena,- drąsiai pareiškia Prabhu. Atsistojo ant jo krašto ir lyg banglentininkas balansavo savo kelionę į priekį. Nusiimkite kuprines, nusiimkite kuprines, pranešama tiems, kas stovi ant krašto.

IMG_0448-e1480365201141.jpg
IMG_0447.jpg
IMG_0390-1.jpg

Su tramvajumi nusileido iki paskutinės maršruto stotelės, greta Fishermans Wharf of San Francisco.

IMG_0449.jpg

Ir tada prasidėjo smagumai. Išlipo, vaikščiojo ir svarstė kaip reiktų nuvykti į visiems gerai žinomą kalėjimą, Alkatraso saloje. Viena mergina nurodė žingsniuoti link vaikinuko, kuris organizuoja tas keliones. A vaikinukas ne šiaip sau, dainavo sau dainą It's a beautiful day, prie kurios nesvarstant prisijungė ir pats Prabhu. Vaikinas papasakojo, kad visi bilietai išpirkti jau porai mėnesių į priekį. Tuomet geraširdis paskambino savo draugui, kuris galbūt dar galėsęs padėti ir atrasti vieną laisvą bilietą. Šis atsakė, kad taip! Bilietas yra, 13:30 laiku. Bet Prabhu laikėsi pažado apsilankyti viename labiausiai rekomenduojamų vegan restoranų San Francisco. O rezervacija šiame restorane ir buvo būtent tuo laiku. Todėl Prabhu nusprendė, kad tiek to, ieškos kitų įdomybių. Tuomet jis užklausė vaikinuko, gal jis turįs jam pasiūlyti kitą kelionę. Vaikinas, žinoma, iškart sugalvojo naujų pramogų. Pasiūlė dviejų su puse valandų trunkantį turą aplink San Francisco, autobusu, su gidu.

Aišku, šokam,- žvaliai atsakė Prabhu.

Autobuso vairuotojas valgė pusryčius, o iki kelionės pradžios dar buvo likę 20 min., tai Prabhu užsimanė nubėgti bei pakrauti ir savo paties alkį. Sumuštinis vienoje rankoje, vanduo kitoje ir jau sėdi keliauninkas autobuse. Tuomet atvyko ir kelionės gidė. O gidė. Apie gidę turbūt reiktų parašyti visą atskirą įrašą, nes Prabhu jai negailėjo nei vieno komplimento: nuostabi, maloni, nuoširdi, smagi, besišypsanti ir t.t.

Autobuse sėdėjo penkiese: dvi moteraitės iš Costa Rica, du vaikinukai iš New York ir žinoma, Prabhu iš Alytaus. Gidė vis nesustojo stebinti savo užsidegimu dirbti šį darbą. Toks jausmas lyg ji tai darytų pirmą kartą, tiek džiaugsmo jos balse ir akyse,- pasakojo Prabhu. Kai tik jie sustodavo kažkurioje vietoje, tuoj būdavo gidės užklausti: naaa, tai kaip?? AA?? Sakykite visi: ohoooo, wow! Ir tada visi iš paskos wow ir smagiai juokiasi. Gidė atsiminė visų keleivių vardus, kas buvo nuostabu pačiam Prabhu, kuris nelinkęs įsiminti vardų. Ir štai, akys važiuoja veizėti:

IMG_0450.jpg
IMG_0453.jpg
IMG_0454.jpg
IMG_0455.jpg
IMG_0456.jpg
IMG_0457.jpg
IMG_0458.jpg
IMG_0459.jpg
IMG_0460.jpg
IMG_0461.jpg
IMG_0462.jpg
IMG_0463.jpg
IMG_0464.jpg
IMG_0465.jpg
IMG_0466.jpg
IMG_0467.jpg
IMG_0468.jpg
IMG_0469.jpg
IMG_0470.jpg
IMG_0471.jpg
IMG_0472.jpg
IMG_0474.jpg
IMG_0475.jpg
IMG_0476.jpg
IMG_0477.jpg
IMG_0478.jpg
IMG_0479.jpg
IMG_0480.jpg
IMG_0481.jpg
IMG_0482.jpg
IMG_0483.jpg
IMG_0484.jpg

Prabhu žavėjosi kelione kiekvieną minutę. Su bendrakeleiviais kalbėjo, kad žmonės yra išskirtiniai, vienu metu jie gali pastatyti didžius dalykus, o kitu - viską sugriauti. Kokie dvilypiai mes esame,- pasakojo jis. Gėrintis Golden Gate Bridge, pamatai, kokie nuostabūs ir didingi dalykai gali būti sukurti mūsų rankomis, ir niekada to nepadarysi vienas. Tik visi kartu galime sukurti tokius didžius dalykus. Turėdami didžius norus ir vieni kitus,- sužavėtas dėstė Prabhu.

Tuomet vėl grįžta komplimentai gidei, kuri nepailso jų nuotaikas piešti tik gražiausiomis spalvomis. O jei dar būsi ir pasikaustęs žiniomis, gidė užklaus tavęs klausimo, o jei tu į jį atsakysi - ji nepagailės ištraukti saldainį ir tave apdovanoti,- šypsosi keliauninkas.

Gidė stebino ir pasakojimais važiuojant pro prabangiausią San Francisco rajoną, kurio namuose, kaip teigė ar juokavo gidė: jacuzzi yra daugiau nei pačių savininkų.

Važiuojant juos lydi gaivus oras, vandens kvapas, saulė - tikra atgaiva mintims bei sielai. Dar tik pirma diena, bet aš jau jaučiu tą aurą tvyrančią šiose vietovėse. Neveltui visos nuostabiausios dainos apie California, meilę ir keliones gimė šiose apylinkėse. Būnant čia jų melodijos sugrįžta viena po kitos,- nuotaikingai džiaugiasi Prabhu.

Kadangi jau Prabhu laukė rezervacija restorane, jis turėjo iššokti iš turo, su visais atsisveikinti ir žinoma, apdovanoti metų gidę dosniais arbatpinigiais. Prieš išvykstant užklausė jos kiek metų dirbanti šį darbą. Ji atsakė, kad jau nuo 2000 metų. Bet Prabhu aplankė toks jausmas lyg kiekviena kelionė gidei vis nauja, vietos nepabodusios, ji vis dar džiūgauja ir žavisi kiekvienu San Francisco kampeliu. Gidė arbatpinigius padėjo į arbatpinigių dėžutę, mirktelėdama vairuotojui, kad būtinai pasidalins šiandieninėmis dovanomis. Tuomet apsikabino Prabhu ir palinkėjo laimės. Alytiškis nuskubėjo pas Normą.

Aha, jau kuris laikas apie ją negirdėjome. O taip, atsako jis, jau spėjau jos pasiilgti. Pavaišino ją degalais, kad ramiai sau važiuotų ir patraukė  į netoli San Francisco esančią vietą, kurioje ir buvo tas vegan maisto restoranas. Beeet. Pamaitino Normą ir visiškai užmiršo savo dviratį, kurį ištraukus pasirodė, kad niekur jis nenori važiuoti savo tuščiomis padangomis. Tai kaip kitaip. Prabhuuu!! Ilgai netrukęs (a kiek iš tiesų ilgai ar neilgai tos padangos pūtėsi, jau nebeatskleisime, lai tai lieka San Francisco) keliauninkas prisipūtė dviračio padangas.

Jaučiuosi puikiai. Čia ar ten. Kur tik nukeliauju, ten ir yra mano namai. Nesvarbu ar svetimi ar artimi, geras žmonių vaibas būna greit pagaunamas.

Ir dar vienas spotas aplankytas. Millenium restoranas, apdovanojimus susirinkusi vegan maisto vieta.

IMG_0392.jpg
IMG_0486.jpg
IMG_0487.jpg

Prabhu išsirenka The Alice:

Ir desertui Apple Cider Pie:

IMG_0435.jpg

Na štai, ant dviračio ir alytiškis jau nuostabioje vietoje Strawberry hill.

IMG_0437.jpg
IMG_0438.jpg

Visiška ramybė, nuostabi gamta, vaikai pasidarę trąsą, o tėtis skaičiuoja laiką, kuris iš jų nubėgs greičiau. Ir kodėl? Kodėl dar negalime nufotografuoti būtent taip, kaip mato akys,- sužavėtas vaizdų pasakoja Prabhu. Čia f%&$/# beautiful vieta, - sušunka jis. Tokia kaulus verianti ramybė. Akimis fotografuoju šią vietą ir jei tik kada mane aplankys niūrios mintys, galėsiu sugrįžti čia. Atodūsis..

Leidžiantis nuo kalno dar sutiko jausmingai parke įvairiais instrumentais grojančius vietinius. Kaip vaizdingai Prabhu apibūdino: atrodė lyg kiekvienas muzikoje išlieja savo išsipildžiusas ir neišsipildžiusias svajones.

Prabhu kaifuoja pasigavęs "keliautojo high", dar tik pora dienų kelionėje, o aš toks laimingas. Nepaprastai!- atvirauja alytiškis. Prisikrovęs pilną krepšį San Francisco gaivaus oro, vaizdų ir Strawberry hill ramybės, Prabhu kartu su Norma palieka šį miestą. Automobiliai rieda pro šalį, mus lenkia, o mes abu, niekur neskubant traukiam tolyn link San Jose,- pasakoja Prabhu.

Pirmoji stotelė pasistiprinimui ir pirmajam suplanuotam susitikimui su vienu draugu - Yard House.

Prabhu išsirinko CHICKEN RICE BOWL (bok choy, mini kukurūzų burbuolės, saldieji žirneliai, morkos, shiitake grybai, salieras, paprika, brokoliai).

IMG_0440.jpg

O draugas SPICY TUNA ROLL:

IMG_0442.jpg

Ir tuomet vėl kelias ir Norma. Įspūdžių į valias. Starbucks stotelė. Pas Normą į lovą. Sapnai. Ramybė. O ryt laukiantys nauji Prabhu ir Normos nuotykiai.

Stay tuned!