Laisve, kas Tu?

Laisve, kas Tu?

Kaip mano vienas iš mokytojų Mooji, savo paskutiniuose arbatos pasisėdėjimuose ir pasakė, kad kiekvienas šiame gyvenime paragaujame prisirišimo kartėlio. Prisirišimo prie žmonių, daiktų, vietos, namų ir įvykių. Bet ir kiekvienas galime išgyti. Viską paleisti. Išmokti atsisveikinti ir džiaugtis tuo ką turime tik tą akimirką. Mums niekas nepriklauso. Atėjome vieni, vieni ir išeisime. Ne šis pasaulis yra blogas, o mūsų suvokimas apie jį. Mūsų įsivaizdavimas, koks jis turėtų ar neturėtų būti. Pats pasaulis jau yra tobulas, gražiausia visatos išraiška. Ir mes esame jo dalis, kaip tas vienas lašas turintis visas vandenyno savybes, taip ir mes. Po vieną, individualūs, bet visi kartu lygiavertiškai po širdimi nešantys pasaulį. Žvaigždes. Vėją. Vandenį. Jokia čia filosofija, tai fizika ir elemantari žmogaus anatomija ir fiziologija. Jei žinotumėte iš kokių dalių esate sudaryti, kokiais energijos srautais juda kiekviena jūsų kūno ląstelė, neįžvelgtumėte jokios nuostabos išgirdę, kad mes esame ta pati energija kaip ir vėjas, upių tėkmė, vandenyno bangos ir atoslūgiai. Kiekviena mūsų molekulė yra suskirstyta į dar mažesnes dalis - atomus, kurie turi savo branduolį, o aplink jį sukasi dar mažesnės dalelės - elektronai. Kaip ir žemė su savo branduoliu. Kaip ir saulė aplink kurią sukasi planetos. Taip ir kiekviena mūsų ląstelė be atvangos kuria energiją.

Lūžtančios lentynos nuo knygų apie tai kaip tapti laimingais, kaip atrasti save, kaip pritraukti į savo kasdienybę tik pozityvius ir labai trokštamus dalykus, kiek citatų: your vibe attracts your tribe. Lygiagrečiai ir skeptiškų žvilgsnių, kurie jokiais būdais tokiais dalykais netiki, nes tai visų pirma: nėra paaiškinta racionaliai, antra - jei ir išbandai, tai neveikia, trečia ir drastiškiausia - tai tiesiog šarlatanizmas ir puikus būdas užsikalti pinigų iš naivių žmonių.

Your vibe attracts your tribe nėra tik skambi citata. Kaip ir visos cheminės reakcijos, jungtys ir sprogimai vykstantis mūsų organizme, taip ir kiekvienas iš mūsų sudarome šias jungtis savo kasdienybėje. Juk pastebėjote, kaip galite jaustis super gerai, net su visiškai nepažįstamu žmogumi, sutiktu vos prieš keletą minučių, skambiai įvardinate tai lyg vienas kitą būtume pažinoję visą savo gyvenimą. Mieli, tik įvyko puiki jungtis tarp jūsų elektronų. Taip pat pastebėjote, kaip kai kurie žmonės ar net vieta jus sekina, vėl skambiai tariant siurbia jūsų energiją. Na, niekas jos ten nesiurbia, tik visiškai nesusigroja jūsų energetiniai laukai. Na, tai kokios čia bėdos. Mūsų organizmas tame nemato visiškai jokios problemos, visos reakcijos sinchroniškai ir į taktą vyksta tik taip, kad būtų išgaunama kuo sklandesnė simbiozė, būtų pagaminima energija, kuri mus neša į priekį. Tai relax! Atsipalaiduokite. Jei nevyksta reakcija - atsitraukite, nesikankinkite, net jei ir pažinojote šį žmogų ar vietovę metų metus, bet jumyse nevyksta jokie teigiami sprogimai. Tai kam visa tai? Ir atvirkščiai, jei jaučiatės super gerai su tam tikrais žmonėmis ar būdami tam tikroje aplinkoje. O, Dievai. Ką ir besvarstyti. Jūsų vieta ten ir su jais. Būkite su savo tribe. (angl. gentis, grupė, šeimyna, šutvė :) )

img_0918
img_0918
IMG_0931.jpg

Prisipažinsiu, kad šiek tiek nuliūdau anądien kalbant su Prabhu ir sužinojusi, kad kelionė jau keis kryptį ir plauks atgal link namų. Rodos galėčiau kasdien stebėti žmonių kelionės įspūdžius, klausytis jų istorijų, pergalvoti visas įžvalgas, kartu juoktis ar nerimauti, jei kas įvyksta. Ta puiki energija, sklindanti iš šios kelionės. Puikus sprogimas.

Prabhu yra tikras geros energijos nešėjas, spinduliuojantis laime ir meile, todėl visiškai nenuostabu, kad jo kelyje atsiranda ir tokie patys žmonės. Jam atveriantys kelią į naujus pojūčius, vietas, juo besirūpinantys, jį globojantys ir jam besišypsantys. Tai jis daro pats. Prabhu yra jaunas žmogus, bet su brandžia savo siela, praturtinta gausiais kelionių įspūdžiais. Šis žmogus turbūt ir gimė su įrašu - keliauti! Todėl visiškai nenuostabu, kad jau labai anksti jo gyvenimas ir darbas klostėsi būtent taip, kad jis keliautų, aplankytų daugybę šalių, sutiktų kuo daugiau žmonių, išgirstų kuo daugiau istorijų. Taip ir man, jis visiškai netikėtai atsirado kelyje. Tiksliau gatvėje. Jis pasisveikino, o aš ne. Iš šito įvykio vėliau tik smagiai pasijuokėme, o dabar turiu garbę aprašyti vienos iš šio žmogaus kelionių įspūdžius ir dėl to labai džiaugiuosi. Kažko išmokau ir sužinojau. Esu labai dėkinga.

IMG_0952.jpg
IMG_0951.jpg
IMG_0950.jpg
IMG_0949.jpg
IMG_0948.jpg
IMG_0947.jpg
IMG_0946.jpg

Po pykčių ir atoslūgių su Norma, bei ramios nakties, Prabhu papusryčiavęs nulėkė su dvi raačiu į priešingą miesto pusę nei anądien. Kaip ir pasakoja pats, spalvos driekiasi ne tik kraštovaizdžio dėka, bet ir dėl įvairių, visiškai skirtingus gyvenimus gyvenančių žmonių. Vienas gatvėje groja gitara, kitas bėgioja, važiuoja dviračiu, kitas dainuoja, kitas ieškosi sau maisto. Visa mišrainė žmonių gyvenimų ir išgyvenimų.

Atsisveikinęs su Santa Monica, patraukia Prabhu su Norma link San Diego. O ten laukia ne šiaip kas, o virtinė gerų emocijų ir dar daugiau spalvų.

IMG_0944.jpg

Tai Hostelis, kuriame Prabhu susipažino su taip pat keliaujančiais žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių, su kuriais vėliau praleido visas likusias dienas San diego. Bet prieš tai! Svajonės pildosi! Ar pamenate keliautojo mėlynus plaukus? Įvyko! Tai įvyko ne ką mažiau nuotaikingoje kirpykloje nei pats keliauninkas. Tadam.

IMG_0943.jpg

Po svajonių išsipildymų, alytiškis vėl sėdasi ant dviračio ir pirmyn po vakarinį San Diego.

IMG_0941.jpg
IMG_0940.jpg
IMG_0939.jpg
IMG_0938.jpg

Kitą dieną laukia banglentininko skilsų išbandymai ir prireiks tikrai nemažai jėgų, tačiau vakaras visiškai nenori baigtis. Su hostelio gyventojais, susibūrė į devynių asmenų grupelę ir nužygiavo į tą vakarą planuotą Bonfire. Tai graži tradicija, ritualas, smagus pasisėdėjimas prie atviro laužo pakrantėje, kuris yra nepaprastai mėgiamas tiek vietinių, tiek atvykėlių. Keliauninkas taip smagiai ir jaukiai praleido ten laiką, kramsnodamas ant laužo keptus zefyrus, suspaustus sausainiais ir dar pagardintus šokoladu, kad šių akimirkų net neįamžino. Čia rasite paplūdimius, kuriuose yra leidžiami šie pasisėdėjimai prie laužo. Bendraujant su naujaisiais draugais, Prabhu sužinojo apie įdomų projektą, kurį manau, norėsite išbandyti ir jūs. Aš, vieną dieną - tikrai. WORKAWAY.INFO

Po laužų ir pirmosios nakvynės hostelyje, Prabhu pasistiprino savo niekaip neatsibostančiais ir jau įprastais tapusiais pusryčiais, riestainiais su riešutų sviestu ir žygiavo į savo pirmąjį išbandymą banglente. Vėjas buvo toks "nedidukas" ir papuoštos miesto eglės net nejudėjo į šonus :)

img_0936
img_0936
IMG_0935.jpg

Bet niekis. Prabhu nebūtų Prabhu, jei neįveiktų bangų. Pirmiausia buvo pravesta pamokėlė, balansavimo pratimai ir tuomet opa į bangas. Kaip pavyko? Žinutė:

Dabar mane vadink banglentininku.

Na, gerai, banglentininkas tai banglentininkas. Slydo banglentininkas bangomis lyg per kokoso sviestą.

Po 3 val. trukmės pamokos apie skriejimą bangomis, užsuko pasistiprinti į tikrai spalvų gausa nesiskundžiančia vieta,:

IMG_0934.jpg
IMG_0932.jpg

Vėliau sekė pasivaikščiojimai po miestą, po tądien vykstantį paradą, susitikimas su draugais. 

IMG_0926.jpg
IMG_0927.jpg
IMG_0928.jpg

Vakare visi užsuko į OB Noodle House (2218 Cable St, San Diego). Banglentininkas išsirinko Veg.sultinį su Tofu:

IMG_0925.jpg
IMG_0924.jpg

Kitai dienai jau nuo 09:00 ryto buvo suplanuotas dar vienas pasilinksminimas bangomis, tik šį kartą jau kartu su draugais. Jie papasakojo apie netoliese esančią vietą, kurią Prabhu privalo pamatyti, o ir Normai jau buvo pats laikas prasijudinti. Nuo ankstaus ryto patraukė kompanija pirmyn:

IMG_0954.jpg
IMG_0923.jpg
IMG_0922.jpg
IMG_0921.jpg
IMG_0920.jpg
IMG_0919.jpg

Laikas tiesiog skriete praskriejo ir atėjo ta akimirka, kurią kaip ir įvardina pats keliauninkas, yra verta visko, kas jau įvyko šioje kelionėje. Lyg taškas ant i. Ta vidinė ramybės ir laimės būsena. Laisvė. Tai štai kur tu! Ten, kur esi savimi, kur jautiesi puikiai, kur būni kartu su žmonėmis, kurie į gyvenimą žvelgia pro labai panašiai sureguliuotus akinius, kur kalbi ir išreiški tai, ką nori išreikšti, kur širdis ypač tvirtai ir ramiai plaka, o plaučiai ypač giliai kvėpuoja.

For to be free is not merely to cast off one's chains, but to live in a way that respects and enhances the freedom of others." --Nelson Mandela