Kas padaryta - užbaigta

Kas padaryta - užbaigta

LAIKAS: vienas birželio rytmetis.VIETA: pamarys. SKONIS: šaltame avižų piene skęstančių uogų. YPATINGOSIOS APLINKYBĖS: kojų pirštai dobilienoje. VEIKLA: knyga. JAUSMAI: šilta, ramu, tingu.

ISTORIJA: "Liūčių sezonas Tailande trunka nuo liepos iki spalio. Šiuo laikotarpiu vienuoliai niekur nekeliauja, atideda į šalį visus darbus ir atsiduoda studijoms ir meditacijai. Šis metas yra vadinamas Vassa - "Lietaus prieglobsčiu". Prieš kelerius metus pietinėje Tailando dalyje vienas garsus vienuolyno vadovas statė naują pastatą savo miško vienuolynui. Užėjus Lietaus prieglobsčiui, jis sustabdė visus darbus ir išsiuntė statybininkus namo. Tai buvo ramybės metas jo vienuolyne. Po kelių dienų vienuolyne apsilankė svečias. Pamatęs pusiau pastatytą pastatą, jis paklausė vienuolio, kada šis planuoja baigti statybas. - Pastatas užbaigtas, - nė akimirkos nesudvejojęs atsakė vienuolis. - Ką jūs turite omeny, sakydamas "pastatas užbaigtas"? - pasitikslino nustebęs svečias. Juk be stogo, be durų ir be langų. Visur mėtosi lentos ir cemento maišai. Ar taip viską ir paliksit? Gal jūs kuoktelėjote? Kaip galit sakyti "pastatas užbaigtas"?

Senas vienuolyno vyresnysis nusišypsojo ir ramiai atsakė: - Kas padaryta - užbaigta, - ir nuėjo toliau medituoti.

Tik šitaip įmanoma atsikvėpti ir pailsėti. Priešingu atveju, jūsų darbai niekada nesibaigs." Ajahn Brahm

Ledinės braškės
Ledinės braškės

REALYBĖ: žinau, kaip sunku nuo kojos nusirišti tą darbais ir reikalais apkibusį, kamuolį. Patikėti, kad mūsų gyvenimas yra daug didesnis dalykas, nei problemos darbe ar buitinės šiukšlytės. Tačiau vieninteliai žmonės, galintys harmonizuoti net pačias sudėtingiausias situacijas, esame mes patys. Dažniau sustokim ir chaoso akivaizdoje pasakykim garsiai - UŽTEKS.DABAR AŠ ILSĖSIUOS. Ir visai nesvarbu , kiek tai truks - penkiolika minučių ar savaitę. Kartais tiek užtenka, kad patikėtum, jog gali vaikščioti vandeniu.

Nusipurtę įtampą pasaulį matome šviesesnėmis spalvomis
Nusipurtę įtampą pasaulį matome šviesesnėmis spalvomis

Linkėjimai, Indrė