nomnom.lt
nomnom.lt
_DSC4031_preview.jpeg

Toma Dvelytė, M.Phil. in Health Sciences, nomnom.lt autorė

Aš Toma. 2008 metais, baigusi dietetikos studijas išvykau į Norvegiją. Ten viskas prasidėjo darbu nešiojant dėžes ir rikiuojant salotas, vaisių ir daržovių skyriuje, vienoje iš didesnių Norvegijos maisto prekių parduotuvių. Net šypsausi dabar, kad baigusi mokslus, pirmiausia turėjau išmokti kaip klientams pateikti vaisius ir daržoves, kad jie, visų pirma, norėtų jas pirkti ir valgyti.

Vėliau dirbau su privačiais klientais bei kursų vadove svorio metimo centre Easy Life (Drammen). Ir tuomet jau mokėmės kaip suvalgyti daugiau daržovių. Dar vėliau – buvau patarėja mitybos klausimais Norvegijos Maisto Saugos Departamente (Oslo). Taip pat gaminau maistą ir pristatydavau jį tiesiai žmonėms į rankas. Į mano profesinį bagažą susikrovė visko po daug ir po truputį, ir labai įdomiai. 

Sveikatos mokslų magistrantūros studijos Oslo Universitete supažindino mane su sveikatos psichologija, lyčių vaidmenimis visuomenės sveikatos fenomenuose, kaip galia bei žinios yra naudojamos gydymo bei sveikatos puoselėjimo sektoriuose. Net kaip šis tekstas turi tam tikros galios. Kaip kiekvienas žodis, kurį ištariame, lekia garso greičiu, gali mus išgydyti arba atvirkščiai – sugniuždyti. Kaip mintys ir net tyla turi įtakos sveikatai. Draugai, šeima, darbas, net greta namų esanti maisto prekių parduotuvė. Viskas yra iš detalių sudaryta visuma, tas burbuliukas, kuriame gyvename. Todėl norint būti sveikiems, neužteks tik išgerti vitamino C ar apibėgti du ratus aplink parką, prireiks sutvarkyti ir visą gyvenimo sandarą. Ar bent..pasistengti tai padaryti.

Štai taip ir gimė nomnom’as. Čia ne tik nom nom patiekalai, kurie skatina į savo mitybą įtraukti kuo daugiau daržovių, vaisių, sėklų, riešutų, bet ir visos kitos detalės, kurios man atrodo svarbios mūsų gyvenimo sandaroje. Knygų rekomendacijos, įsiskverbusios į įrašus, kelionės, akimirkos, žmonės, kurie yra šalia ir veda pirmyn.

Tikiuosi Jums čia gera. Būkite sveiki ♥

6-671x1024.png

Indrė Kazėnaitė, valgiaraščio kompozitorė, maisto stilistė

Aš Indrė. Intuityvi valgytoja, estetė ir maisto kompozitorė.
Mano gyvenime labai daug spalvų. Smegenys kiekvienam daiktui, žodžiui ar raidei yra priskyrusios spalvą. Žodis „spalva“, beje, yra geltonas. Bet dabar ne apie tai.

Pabudusi ryte pirmiausiai galvoju, kokios spalvos maisto norėsiu. Žalia, raudona, violetinė. Kartais balta ar juoda. Visa tai man diktuoja perfekcionistas organizmas, tikriausiai į lentynas dėliodamas maistines medžiagas ir isteriškai klykdamas, jei neduokdie kuri nors lentyna atrodo apytuštė. Taip ir gyvenam, įsiklausydami vienas į kitą.

Gamindama maistą visada pirmiausiai atiduodu duoklę spalvoms ir jų deriniams, nes būtent čia prasideda patiekalo sėkmė. Kitas, lėkštės turiniui nenusileidžiantis komponentas – estetika. Valgymas man yra ritualas, mažytė šventė, kuriai visada turiu skirti maksimaliai dėmesio ir laiko. Taip, kaip ir drabužius, pagal nuotaiką aš renkuosi indus. Būna, lėkštė gal ir graži, bet joje maistas tiesiog liūdi. Tenka ieškoti kito indo arba valgyti nuo medinės lentelės. Įvairiai pasitaiko.

Gyvenime stengiuosi nebūti susirietusia rankiotoja – einu išdidžiai išsitiesusi, kartais kojos susipina, tada griūnu, bet visada žvalgausi plačiai atvėrusi akis ir širdį. Turbūt dėl šios priežasties šiandien šypsausi Jums iš nom nom’o, kurio kambariuose verdu, čirškinu, konstruoju, žaidžiu su skoniais ir spalvomis.

Jei nutarsite komponuoti savo meniu kartu su manimi, tereiks tik susisiekti e-paštu indre@nomnom.lt ir būtinai sukursime tai, ką varvančiais žandais valgys mūsų akys!

Deimanteprofilephoto-768x960.jpg

Deimantė Rapalytė, mitybos specialistė ir homeopatė. 

Aš Deimantė. Padedu žmonėms atrasti sveikatą bei geresnę savijautą per maistą ir holistinės medicinos principus. Baigusi homeopatines studijas, supratau, kad vien gerdamas „žirniukus“, nepasveiksi. Žmogaus sveikatai svarbu viskas – maistas, oras, aplinka bei emocijos, kurių jis yra apsuptas. Taip patraukiau toliau – studijuoti natūropatinės mitybos paslapčių. Ir tada viskas tapo aišku, kad maistas yra pagrindinis kuras, vežantis mus pirmyn arba negailestingai stabdantis. Dažnai žmonės galvoja, kad norint turėti grąžų kūną ar gerą sveikatą, reikia normuoti maistą, valgyti tik tam tikrus produktus ar dar kitaip alinti save. Mes, mitybos specialistai, stengiamės duoti tik patį geriausią maistą, kuris maitintų ir gydytų jūsų organizmą bei pašalintų esamus negalavimus.

Duosiu pavyzdį, dažnai žmonės kreipiasi norėdami numesti nereikalingą svorį ir tikisi sulaukti griežto mitybos plano, kuris padės susigrąžinti norimas formas. Tačiau aš viršsvorį matau kaip rezultatą – sveikatos sutrikimą, emocinį valgymą ar hormonų disbalansą. Taip pradedu šalinti ne viršsvorį, bet priežastį, kas sukelia jį.

Mano paslaugos: Vaikų ir suaugusiųjų konsultacijos, natūralus imuniteto stiprinimas, individualūs mitybos planai, gydomoji mityba, organizmą valančios programos, emocinio valgymo Bacho žiedų terapija.

Su manimi gali susisiekti el.paštu deimante@nomnom.lt. Rekomenduoju konsultacijai skirti apie valandą laiko, per kurią papasakosi savo mitybos įpročius, kamuojamas ligas, sveikatos istoriją ir gyvenimo būdą. Tuomet sudarysiu tau tinkamą maitinimosi planą-rekomendacijas. Visada rekomenduoju kartoti konsultacijas kas mėnesį, kol pasieksime norimą rezultatą.